Log in
A+ A A-

Europa League: Ο Σαλπιγγίδης εσωσε τον ΠΑΟΚ στο 93

Με γκολ του Δημήτρη Σαλπιγγίδη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΠΑΟΚ απέφυγε την ήττα στην Ολλανδία, ισοφαρίζοντας την Αλκμααρ σε 1-1 και παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Δικέφαλος του Βορρά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 83', όταν ο Γκοουβελέου νίκησε τον Χακόμπο και άνοιξε το σκορ.  Παρόλα αυτά, η ομάδα του Στέφενς κατάφερε να διαχειριστεί τον λίγο χρόνο που είχε στην διάθεσή της και έφυγε με την ισοπαλία από την Ολλανδία.

ΑΛΚΜΑΑΡ - ΠΑΟΚ 1 - 1

Γήπεδο: AZ Stadion

Καιρός: Αίθριος

Διαιτητές: Λούκα Μπάντι (Ιταλία), Μασιμιλιάνο Γκρίλι (Ιταλία), Νικολά Νικολέτι (Ιταλία)

Αλκμάαρ (Μάρτιν Χέερ): Εστέμπαν, Γιόχανσον, Γκουβελέου, Βιεργκέβερ, Βούιτενς, Γκούντελι, Ελμ (80' Οφερτούμ), Ορτίθ, Μπέερενς (69' Γκούντμουντσον), Γιόχανσον (90+ Αβντιτς), Μάρτενς

ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς): Χακόμπο, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Κατσουράνης, Βίτορ, Τζιόλης, Λάζαρ (84' Σαλπιγγίδης), Στοχ, Λούκας (72' Ολίσε), Νίνης (76' Λόρενς), Αθανασίαδης

Γκολ: Γκοουβελέου 82', Σαλπιγγίδης 90+