Log in
A+ A A-

Ανατροπή και πρόκριση για τον ΟΦΗ στο κύπελλο-Νίκη με 0-2

• Written by

Kατάφερε την απόλυτη ανατροπή ο ΟΦΗ, καθώς κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, σε έναν αγώνα που κρίθηκε στην παράταση.

Ο επαναληπτικός του Κυπέλλου διεξήχθη στο ΟΑΚΑ, καθώς ακόμα δεν είναι έτοιμο το γήπεδο της Καλλονής. Ο ΟΦΗ προκρίθηκε στην επόμενη φάση με σκορ 0-2 με γκολ που πετυχαν ο Περογαμβράκης στο 80 λεπτό και ο Παπάζογλου στην παράταση.

Οι Κρητικοί ήταν καλύτεροι σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έψαξαν μεθοδικά το γκολ μέχρι το τέλος, για να δικαιωθούν έντεκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, όταν ο Περογαμβράκης έπιασε πολύ καλή κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και το ματς στην παράταση. Στο 107ο λεπτό ο Παπάζογλου κατάφερε να πάρει το ρημπάουντ από σουτ του Ζε Εντουαρντο και εγραψε το 0-2 δίνοντας το έναυσμα για τρελά πανηγύρια των Κρητικών.

Στους «8» η ομάδα της Κρήτης θα αντιμετωπίσει το νικητή που θα προκύψει από την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Αιγινιακό

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Καλλονή: Σιδεράκης, Λεάντρο, Ζανουάνι, Βαλιός, Ποντάνι, Κεϊτά, Φαρία, Γιούκαρης (67' Ευαγγελιδάκης (91' Μαρσέλο), Γάλας (84' Καζάκης), Φουρλάνος, Νιαμπούγιου

ΟΦΗ: Φερνάντεζ, Στάθης, Δαμιανάκης, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Βερόν (73' Μπανούσης), Μακρής, Ζε Εντουάρντο, Όγιος (62' Ροβίθης), Περογαμβράκης (106' Κάλαϊτζιτς), Παπάζογλου