Log in
A+ A A-

Διαστημική Ρεάλ Μαδρίτης ισοπέδωσε την Μπάγερν

• Written by

Μία διαστημική Ρεάλ Μαδρίτης διέλυσε με σκορ 0-4 την Μπάγερν Μονάχου μέσα στην Γερμανία, πάιρνοντας με τον πλέον εμφαντικό τρόπο την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ. Οι Γερμανοί από την άλλη έπεσαν θύματα της κατάρας που κυνηγάει τους πρωταθλητές Ευρώπης μετά την κατάκτηση του τίτλου.

Τα γκολ

15ο λεπτό Από το κόρνερ του Μόντριτς ο Ράμος νικάει τους πάντες στον αέρα και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.
20ο λεπτό Από το φάουλ του Μόντριτς ο Πέπε παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Σέρχιο Ράμος με την δεύτερη κάνει το 0-2.
35ο λεπτό Εφυγαν στην αντεπίθεση οι Μαδριλένοι, ο Μπέιλ έδωσε έτοιμο γκολ στον Ρονάλντο που απο κοντά νικάει τον Νόιερ για το 0-3
90ο λεπτό Ο Ρονάλντο με απευθείας εκτέλεση φάουλ αφήνει άγαλμα τον Νόιερ για το 0-4

Μπάγερν Μονάχου (Πεπ Γκουαρντιόλα): Νόιερ, Ντάντε, Μπόατενγκ, Λαμ, Αλάμπα, Σβαϊνστάιγκερ, Κρόος, Μίλερ, Ριμπερί, Ρόμπεν, Μάντζουκιτς Στον πάγκο: Ρέντερ, Τσίνγκερλε, Μαρτίνεζ, Πιζάρο, Γκέτσε, Χότζμπεργκ, Ραφίνια

Ρεάλ Μαδρίτης (Kάρλο Αντσελότι): Κασίγιας, Πέπε, Ράμος, Κοεντράο, Καρβαχάλ, Αλόνσο, Μόντριτς, Ντι Μαρία, Μπέιλ, Ρονάλντο, Μπενζεμά Στον πάγκο: Ντιέγκο Λόπεζ, Βαράν, Ιγιαραμέντι, Μοράτα, Ίσκο, Καζεμίρο, Μαρτσέλο