Log in
A+ A A-

Πλέι Οφ: Τριάρα του ΠΑΟΚ στον Ατρόμητο

Μια από τις καλύτερες φετινές του εμφανίσεις πραγματοποιησε ο ΠΑΟΚ, υποχρεώνοντας σε βαριά ήττα με 3-0 τον Ατρόμητο στην άδεια Τούμπα, ξεπερνώντας το σοκ της βαριάς τιμωρίας από την ΕΠΟ και δηλώνοντας παρών για την πρώτη θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι παίκτες του "Δικεφάλου του Βορρά" πάτησαν γκάζι στα τελευταία πέντε λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, ανοίγοντας το σκορ με πέναλτυ που εκτέλεσε εύστοχα ο Νάτχο στο 40'.  Στην συνέχεια, ο Στοχ έκανε το 2-0 στο 45', δίνοντας στον ΠΑΟΚ την ευκαιρία να ελέγξει απόλυτα ένα, μέχρι εκείνη την στιγμή, αμφίρροπο παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι σωστές τοποθετήσεις του Γλύκου και η ωριμότητα που επέδειξαν οι παίκτες του ΠΑΟΚ, δεν έδωσαν την δυνατότητα στον Ατρόμητο να διεκδικήσει την ανατροπή.  Το γκολ του Βούκιτς στο 86' ήρθε να κάνει πιο εμφατική τη νίκη του ΠΑΟΚ, που άφησε και πάλι πίσω του τον Ατρόμητο στην μάχη των πλέι οφ, λαμβάνοντας και ένα σημαντικό προβάδισμα σε περίπτωση ισοβαθμίας.

ΠΑΟΚ (Γιώργος Γεωργιάδης): Γλύκος, Κίτσιου, Βίτορ (Πόζογλου 88'), Τζαβέλλας, Λίνο, Κάτσε, Λάζαρ, Νάτχο, Στοχ (Βούκιτς 60'), Σαλπιγγίδης (Σπυρόπουλος 75'), Αθανασιάδης

Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Τζενάμο, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Ταβλαρίδης, Λαζαρίδης, Μπάλλας (Ούμπιδες 46'), Δημούτσος, Γεωργίου (Ναπολεόνι 68'), Γκαρσία (Φωτάκης 74'), Καραμάνος, Παπαδόπουλος

Γκολ: Νάτχο 40' πεν., Στοχ 45', Βούκιτς 86'